• خ شیخ بهایی شمالی- ک امداد غربی- پ 2
  • 88214115-17 (9821+)

بحران سلامت جامعه- غذاهای آماده

خواندن مطلب بعدی:

"اهمیت کیفیت نمک در فرآیند سختی گیری آب "

خواندن مطلب قبلی:

"استاندارد ISO 17025"

Public-Health-Crisis

توسط بلاگ | 0 نظرات

مطالعات اخیر نشان داده است که فشار خون بالا، 67 میلیون آمریکایی را گرفتار کرده است که تقریباً دو سوم این افراد بالای 60 سال سن دارند. البته باید در نظر داشت که این موضوع تنها مربوط به فرآیند پیری نیست بلکه بیشتر ناشی از مسمومیت با سدیم است. اخیراً مطالعه‌ای در انگلیس انجام شده است که نشان می‌دهد راهی برای جلوگیری از این مشکل وجود دارد که می‌تواند باعث حفظ جان بسیاری از افراد شود.
مصرف سدیم به مقدار زیاد آن هم در طولانی مدت (که بیشتر به صورت نمک استفاده می‌شود) باعث افزایش فشار خون می‌شود و همان طور که آمار نشان می‌دهد، فشار خون با ایجاد حمله‌های مغزی یا قلبی باعث مرگ و ناتوانی افراد می‌گردد. در آمریکا مصرف سدیم بیش از حد، سالانه بین 40 تا 90 هزار نفر را قربانی می‌کند و بیش از 20 میلیارد دلار هزینه درمانی بر جای می‌گذارد. آمریکایی‌ها به طور میانگین روزانه حدود 3300 میلی‌گرم سدیم مصرف می‌کنند. این در حالی است که محققین میزان 2300 میلی‌گرم را برای افراد سالم پیشنهاد می‌کنند و برای افراد بالای 50 سال، سیاه‌پوستان، افرادی که فشار خون دارند، افراد دیابتی و کسانی که مشکلات کلیوی دارند، کمتر از 1500 میلی‌گرم را توصیه می‌کنند. دلیل اینکه تقریباً تمام افراد، مقدار نمک زیادی مصرف می‌کنند این است که میزان زیادی نمک در غذاهای آماده وجود دارد که اغلب ما نه انتظار آن را داریم و نه می‌توانیم آن را حس کنیم. برای مثال، ژامبون و سوپ‌های کنسرو شده پُر از نمک هستند. اگر چه بعضی از غذاها سالم به نظر می‌رسند ولی ممکن است که نمک زیادی داشته باشند. در نظر بگیرید که دو تکه نان گندم کامل می‌تواند تقریباً 400 میلی‌گرم سدیم داشته باشد که این مقدار برابر با دو قاشق غذاخوری سس سالاد عاری از چربی است. بسیاری از رستوران‌ها روزانه مقدار بسیار زیادی سدیم برای طبخ غذاهایشان استفاده می‌کنند.
پزشکان به افرادی که فشار خون بالا دارند هشدار می‌دهند رژیم غذایی را دنبال کنند که میزان سدیم کمی داشته باشد اما به واقع رعایت این امر در دنیای امروز امکان‌پذیر نیست زیرا تقربیاً 80 درصد از سدیمی که آمریکایی‌ها دریافت می‌کنند از غذاهای بسته‌بندی شده یا غذاهای رستوران‌ها است. تنها راه برای جلوگیری از ایجاد فشار خون در میلیون‌ها آمریکایی این است که کارخانجات و رستوران‌ها، غذاهای خود را پُر از سدیم نکنند.
در دهه اخیر، محققین سلامت بارها از صنایع غذایی خواسته‌اند که کاری در جهت کاهش مصرف سدیم انجام دهند. این امر راحت نیست ولی غیر ممکن هم نیست. درست است که ما قریب به اتفاق طعم نمک را دوست داریم ولی صنایع مواد غذایی می‌تواند از نمک طوری استفاده کند که مشتریان از محصولات آن‌ها روی برنگردانند. اگر میزان نمک در غذاها کاهش پیدا کند، ترجیح مردم نیز برای مصرف نمک کاهش می‌یابد. بنابراین ما شاهد کاهش مصرف سدیم در تمام غذاها خواهیم بود. این دقیقاً کاری است که دولت انگلستان انجام داده است. این کشور صنایع غذاهای فرآوری شده را به دسته‌های مختلف تقسیم کرد و سپس از تمامی شرکت‌ها خواست که به هدف مورد نظر (کاهش مصرف نمک) در مدت زمانی مشخص برسند. از سال 2001 تا 2011 میزان مصرف سدیم در انگلستان 15 درصد کاهش داشته است. نتایج مطالعه اخیر نشان می‌دهد که کاهش مصرف نمک همراه با کاهش چشمگیر ابتلا به بیماری فشار خون بوده است که در نتیجه آن 40 درصد مرگ‌های ناشی از حمله قلبی و 42 درصد مرگ‌های ناشی از سکته مغزی کاهش یافته است.
حتی کاهش کم در مصرف سدیم می‌تواند باعث نجات ده‌ها هزار زندگی و ذخیره میلیاردها دلار پول شود. اینک زمان آن فرا رسیده که این مشکل را حل کنیم.

منبع

www.nytimes.com/2014/04/21/opinion/the-public-health-crisis-hiding-in-our-food.html?_r=0

تگ ها:

پاسخ دهید

آخرین نظرات