• خ شیخ بهایی شمالی- ک امداد غربی- پ 2
  • 88214115-17 (9821+)

حقایق جالب در مورد نمک

خواندن مطلب بعدی:

"استاندارد ISO 17025"

خواندن مطلب قبلی:

"نکاتی در رابطه با کاهش مصرف نمک"

Fun-Facts

توسط نکات بامزه | 0 نظرات

به سؤالات زیر پاسخ دهید تا دانش خود را در رابطه با نمک بسنجید. پاسخ سؤالات در ادامه صفحه آورده شده است.

سؤالات

الف. سالاد (Salad)
ب. حقوق (Salary)
ج. رهایی (Salvation)
د. سلام دادن (Salute)

الف. الماس
ب. یاقوت قرمز
ج. نمک
د. ایالت اوهایو


الف. دندان او
ب. سلاح او
ج. کلاه‌گیس او
د. نمک او

الف. دوستان
ب. رومی‌ها
ج. هموطنانشان
د. نمک


الف. تپانچه
ب. سرنیزه
ج. نمک‌پاش
د. توپ جنگی

الف. طلا
ب. هنر
ج. صنعت توریست
د. نمک

پاسخ به سؤالات

گزینه ب صحیح است؛ حقوق (Salary). زبان انگلیسی پُر از کلماتی است که به واژه نمک (Salt) مربوط می‌شوند. واژه «حقوق» به زمان روم باستان بر می‌گردد. در آن زمان، نمک بسیار با ارزش بود و به عنوان پول نقد مورد استفاده قرار می‌گرفت. بعدها کلماتی مانند سالاد (Salad)، سوسیس (Sausage)، سلام دادن (Salute)، دریانورد (Sailor)، نوشابه (Soda)، رستگاری (Salvation) و … نیز از این واژه گرفته شد. حقیقاً زبان انگلیسی، زبان جالبی است.

گزینه ج صحیح است؛ نمک. همانند بسیاری از افراد با نفوذ، کلمب هم شهرتش را وام‌دار نمک است. شما فکر می‌کنید که فردیناند (پادشاه اسپانیا) و ایزابل به او اجازه سفر به ناکجا آباد را دادند تا تعدادی کیسه طلا پیدا کند. کاملاً در اشتباه هستید. کریستف کلمب دستور داشت تا کشتی‌های پُر از نمک را به اسپانیا بیاورد.

گزینه ب صحیح است؛ نمک. اگر شیر یا خط کردن یک سکه می‌تواند در مقابل یک فواره شانس بیاورد، ریختن نمک بر روی شانه چپ در هر جایی که باشید باعث شانس آوردن می‌شود. نمک بسیار خوش شانسی می‌آورد به طوری که در برخی از فرهنگ‌ها، عروس‌ها نمک را در لباس خود می‌ریزند و والدین به نوزادان تازه به دنیا آمده نمک می‌مالند. با این وجود، اگر دفعه بعد نیاز به جادوی خوش شانسی داشتید، نیاز نیست که به دورتر از میز آشپزخانه خود نگاه کنید.

گزینه د صحیح است؛ نمک او. در سال 1777، سربازان بریتانیایی بخش عمده‌ای از ذخیره نمک ژنرال واشنگتن را در اختیار گرفتند. در یک برهه زمانی، آمریکایی‌های تازه به دوران رسیده به دلیل کمبود نمک در حال مرگ بودند. همچنین این واقعه را می‌توان جهت یادآوری این موضوع به کار ببریم که پیروزی اگر چه شیرین است اما شکست بسیار شور است.

گزینه د صحیح است؛ نمک. در قدیم، نمک به اندازه طلا ارزشمند بود. حقوق رومیان با نمک پرداخت می‌شد. راه‌های تجاری برای جابجایی نمک به وجود آمدند و زمانی که ذخیره‌های نمک تمام می‌شد، امپراطوری‌ها فرو می‌پاشیدند.

گزینه ج صحیح است؛ نمک‌پاش. در سال 1812، سربازان آموزش دیده ناپلئون از چاشنی استفاده می‌کردند. آن‌ها می‌دانستند که باید مقدار کمی ادویه و نمک را در رژیم غذایی روزانه استفاده کنند. بدون استفاده کافی از نمک در رژیم غذایی که برای سلامتی آن‌ها لازم بود، هزاران نفر مُردند و از جبهه‌های روسیه عقب‌نشینی کردند.

گزینه د صحیح است؛ نمک. در گذشته و حال، ونیز شهری زیبا، قدرتمند، مشهور و بسیار ثروتمند بوده است. این گونه تصور می‌شود که این ثروت از معاملات ادویجات کسب شده است که بیشتر این ادویه‌ها، نمک بوده است.

گزینه ج صحیح است؛ نمک. اگر چه داشتن تمام موارد ذکر شده مطلوب است اما آن چیزی که از نظر فیزیولوژیکی برای بدن مهم است، نمک می‌باشد. سدیم ضربان قلب و بالانس مایعات بدن را تنظیم می‌کند. تنها نمک باعث می‌شود که شما زنده بمانید.

پاسخ دهید

آخرین نظرات