• خ شیخ بهایی شمالی- ک امداد غربی- پ 2
  • 88214115-17 (9821+)

پاکیزگی و حذف لکه‌ها

خواندن مطلب بعدی:

"سلامت باشید"

خواندن مطلب قبلی:

"از بین بردن بوهای ناخوشایند"

cleaning-stain-removal

توسط نکات خانه داری | 0 نظرات

پاک کردن کتری قهوه

Cleaning-and-Stain-Removal-1

برای پاک کردن لکه‌های قهوه از داخل کتری قهوه شیشه‌ای، 4 قاشق چایخوری نمک سان یا پوسان، 1 لیوان یخ خرد شده و 1 قاشق غذاخوری آب در آن بریزید. کتری را به آرامی بچرخانید تا کاملاً تمیز شود و سپس آبکشی کنید. توجه داشته باشید که قبل از تمیز کردن کتری قهوه باید آن را در دمای اتاق قرار دهید.

پاک کردن گلدان‌ها

Cleaning-and-Stain-Removal-2

گل را به گلدان شیشه‌ای خود بازگردانید. فقط 3/1 فنجان نمک سان یا پوسان و 2 قاشق غذاخوری سرکه را مخلوط کنید تا یک خمیر ایجاد شود. این خمیر را به درون گلدان بمالید. 20 دقیقه صبر کنید و خمیر را با ساییدن جدا کنید. گلدان را آب بکشید و خشک کنید. برای گلدان‌های بزرگتر، میزان خمیر را دو یا سه برابر کنید.

پاک کردن تخم مرغ شکسته از کف زمین

Cleaning-and-Stain-Removal-3

خودتان را برای پاک کردن تخم مرغ‌های شکسته از روی زمین، اذیت نکنید. فقط کافی است نمک سان یا پوسان را بر روی آن بریزید تا تخم مرغ‌ها را بپوشاند. سپس تخم مرغ‌ها را با دستمال کاغذی پاک کنید.

حذف زنگ زدگی دوچرخه

Cleaning-and-Stain-Removal-4

نگذارید زنگ زدگی دوچرخه باعث کُندی حرکت شما شود. برای پاک کردن زنگ زدگی از روی فرمان دوچرخه و لبه‌های تایر آن، یک خمیر متشکل از 6 قاشق غذاخوری نمک سان یا پوسان و 2 قاشق غذاخوری عصاره لیمو درست کنید. خمیر را با استفاده از یک پارچه خشک، به قسمت‌های زنگ زده بمالید. سپس آن را کاملاً آب بکشید و تمیز کنید.

حذف زنگ زدگی آهن

Cleaning-and-Stain-Removal-5

ایده‌ای مؤثر: زنگ زدگی اسباب خانه را با استفاده از نمک سان یا پوسان پاک کنیم. برای این کار خمیری را از اضافه کردن نمک به یک قاشق غذاخوری لیمو درست می‌کنیم. با استفاده از یک پارچه خشک، خمیر را به قسمت‌های زنگ زده می‌مالیم.

تمیز کردن گل‌های ابریشمی

Cleaning-and-Stain-Removal-6

گل‌های ابریشمی را داخل یک جعبه بزرگ قرار دهید و یک فنجان از نمک سان یا پوسان را بر روی آن بریزید. جعبه را به شدت تکان دهید. نمک را دور بریزید و دیگر همین! گل‌های شما پاک و تمیز شده است.

پاک کردن لکه‌های نوشیدنی

Cleaning-and-Stain-Removal-7

لذت بردن از یک نوشیدنی دلچسب زمانی مشکل می‌شود که بر روی بهترین پیراهنتان لکه ایجاد کند. به راحتی می‌توان با استفاده از نمک سان یا پوسان لکه‌ها را از پارچه‌های کتان پاک کرد. سریعاً مقداری نمک را به طور مستقیم بر روی لکه ایجاد شده بریزید تا مایع را به خود جذب کند. پارچه را به مدت 30 دقیقه در آب سرد غوطه‌ور کرده و پس از آن، مانند همیشه پارچه را خشک کنید.

پاسخ دهید

آخرین نظرات