• خ شیخ بهایی شمالی- ک امداد غربی- پ 2
  • 88214115-17 (9821+)

نکاتی در رابطه با کاهش مصرف نمک

خواندن مطلب بعدی:

"حقایق جالب در مورد نمک"

خواندن مطلب قبلی:

"تاریخچه نمک"

Sodium-Reduction

توسط تندرستی | 0 نظرات

در مورد میزان نمک مصرفی آگاه باشید.

مسلماً شما می‌خواهید که خوب غذا بخورید و نمی‌خواهید که طعم غذا را قربانی سالم بودن آن کنید. در این مطلب، از راه‌های مختلف کاهش نمک مصرفی آگاه می‌شوید.

  • درست کردن وعده‌های غذایی توسط خود شما، آسان‌ترین راه برای کنترل و کاهش نمک مصرفی است. اینکه چه مقدار نمک در غذاهای از پیش بسته‌بندی شده وجود دارد ممکن است شما را متعجب سازد. همیشه برچسب اطلاعات تغذیه‌ای مواد غذایی را بخوانید.
  • غذا را قبل از اینکه نمک بزنید، بچشید.
  • نمک موجود در محصولات تازه، تقریباً صفر است. هنگامی که شما می‌خواهید سبزیجات را طبخ کنید، نمک بسیار کمی به آن اضافه کنید؛ به اندازه‌ای که به غذا طعم دهد.
  • برای حذف نمک مازاد از غذاهای کنسرو شده می‌توانید این نوع غذاها را آبکشی کنید.

نکات تغذیه‌ای

توصیه می‌شود که بیشتر از 2300 میلی‌گرم سدیم در روز مصرف نشود. با این حال، برای افراد با سن بیش از 50 سال یا کسانی که فشار خون، دیابت یا بیماری مزمن کلیوی دارند، مقدار توصیه شده 1500 میلی‌گرم در روز است.

سدیم ترکیب اولیه بسیاری از مواد تشکیل دهنده غذاها است. نمک به طور ابتدایی در نمکدان روی میز پیدا می‌شود. همچنین نمک در بسیاری از مواد تشکیل دهنده برای طعم دادن و حفظ تازگی مواد غذایی بکار می‌رود.

خیر. سدیم یکی از اجزای تشکیل دهنده نمک است.

بله. نه تنها سدیم یک ماده غذایی است که برای تداوم زندگی ضرورت دارد بلکه نمک یک ترکیب کلیدی است که فواید فراوانی برای غذا دارد. از نظر عملکردی، نمک تنظیم کننده طعم، رایحه، شکل، رنگ و تخمیر غذا است. در برخی از محصولات، نمک جهت حفظ کیفیت غذا استفاده می‌شود. علاوه بر این، بشر در طول تاریخ به نمک به عنوان یک ماده اصلی در آشپزخانه و آشپزی نگاه کرده است.

مصرف کننده باهوشی باشید. به برچسب اطلاعات تغذیه‌ای مواد غذایی توجه کنید تا میزان سدیم موجود در غذاهایی که مصرف می‌کنید را بدست آورید. همچنین ما مصرف کنندگان را تشویق می‌کنیم که در رابطه با غذاهای کنسرو شده و دارای مواد نگهدارنده هشیار باشند زیرا برای فرآوری این نوع غذاها، مقدار بسیار زیادی نمک استفاده شده است.

تخمین زده شده است که غذاهای بسته‌بندی شده و غذاهایی که در رستوران‌ها سرو می‌شوند تقریباً 80 درصد از سدیم موجود در رژیم غذایی ایرانی‌ها را تشکیل می‌دهد. 20 درصد باقیمانده نمک مصرفی از نمک موجود در نمکدان‌ها و سدیمی که به طور طبیعی در غذاها پیدا می‌شود، می‌باشد. در شرکت پارس نمک کاوه، ما با تولیدکنندگان مواد غذایی، قانونگذاران دولت و مصرف‌کنندگان در تعامل هستیم تا مؤثرترین و کاربردی‌ترین راه را برای کاهش میزان مصرف سدیم، با حفظ طعم غذایی که مصرف کننده دوست دارد، پیدا کنیم.

با داشتن سه دهه تجربه در صنایع غذایی و پس از یک دهه فعالیت در صنعت نمک، مدیران پارس نمک کاوه متوجه شدند که نگرانی‌هایی در رابطه با افزایش میزان نمک مصرفی در رژیم غذایی ایرانی‌ها وجود دارد. جهت کاهش میزان نمک مصرفی، مشتریان، قانونگذاران دولتی و مصرف کنندگان با ما همکاری کردند تا به راه حل مناسب برای افزایش سلامت عمومی جامعه برسیم. در حقیقت، پارس نمک کاوه کار خود را در جهت بهبود سلامت عمومی جامعه از بدو راه‌اندازی کارخانه در سال 1380 شروع کرد که در آن زمان، کارخانه با تولید نمک تصفیه شده تبلور مجدد با تکنولوژی Ebner آلمان، علاوه بر جداسازی فیزیکی گل و لای و مواد نامحلول، به جداسازی مواد محلول و فلزات سنگین از نمک نیز اقدام کرد. در نتیجه، نمکی با کیفیت و خلوص بالا برای مصرف کنندگان فراهم نمود.

به یاد داشته باشید که نمک به طور طبیعی در غذاها وجود دارد و افزودن نمک اضافی می‌تواند برای سلامتی شما خطرآفرین باشد. نکته کلیدی این است که هنگام مصرف نمک باید تعادل بین فواید و مضرات آن در نظر گرفته شود و نسبت به کاهش مصرف نمک در غذاهای روزانه دقت کرد.

پاسخ دهید

آخرین نظرات